KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069

nr 1324 2069

Alfred Collin

(1880-1944)

Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm

Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04

28/4 21:02:37 1      1.000 kr
4/5 20:10:03 2      Vinnande bud

Alfred Collin

Läs mer om Alfred Collin